Periyodik Bakım Nedir ?

Periyodik bakım, genel anlamda üretici firma tarafından belirlenen aralıklarla parça değişimi de gerektirebilen bir kontroldür. Belli aralıklarla yapılan periyodik bakım, cihazın ekonomik kullanım ömrünün daha uzun olmasını sağlar. Aynı zamanda güvenli ve sağlıklı daha ekonomik bir su tüketimi için çok önemlidir. Periyodik bakım, su arıtma sisteminin uzun süreli güvenli kullanımı ve ekonomik ömrünü uzatma anlamını taşır.

Periyodik Bakım Aralıkları Neye Göre Belirleniyor?

Bir su arıtma cihazının periyodik bakım aralığı, üretici firma tarafından belirlenir. Cihaz üretilirken yapılan testler, belirli bir süre sonunda ya da belirli bir kullanım sonunda cihazın filtreleri ve diğer parçalarının detaylı kontrol edilmesi gerektiğini ve bazı parçaların yenilenmesi gerektiğini gösterir. Aksi halde arıza, tıkanma, sorunlu çalışma, fazla atık su, suda kötü koku ve acılık, suda bakteri oluşumu, tam arıtamama sonucu sağlıksız su üretimi sonucu hastalık riski gibi kötü sonuçlar doğabilir.

Periyodik Bakım Konusunda Dikkat Edilecekler Neler?

Periyodik bakım yaptırırken bazı konu başlıklarına dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki mutlaka bu konuda yetki belgesi olan bir kurumdan destek almaktır. Periyodik bakım zamanlarına dikkat etmek de önemlidir. Ayrıca cihaz bakım çizelgesini dikkate alarak bakım yaptırmak gerekir.

Hizmet talep formunu doldurarak ön bilgi talep edebilir, sizi aramamız için numaranızı paylaşabilirsiniz.